Wielotysięczne wygrane w kasynie online? Uwaga na oszustów!
Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji przy Prezydencie RP, Komitetu Transportu PAN, Komisji Budownictwa Oddziału PAN w Krakowie, Zespołu Zadaniowego ds. Pełni funkcję przewodniczącego Rady Naukowej Euroregionu Karpackiego oraz przewodniczącego Komitetu Nauki Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP. Nowy partner Politechniki Krakowskiej DUOLIFE S.A. Jest polską spółką, która od ponad 10 lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości suplementów diety oraz kosmetyków. Produkty, które tworzy firma są gwarancją innowacyjnych receptur, opartych na składnikach pochodzenia naturalnego, wyselekcjonowanych pod kątem synergizmu działania oraz potwierdzonej jakości i bezpieczeństwie stosowania.
- W ten sposób uczelnia na sportowo upamiętniła swojego patrona – Tadeusza Kościuszkę.
- Projekt “BeeBrain” to rozwiązanie, które studenci Politechniki Krakowskiej Hubert Orlicki i Bartłomiej Szostak, realizują w ramach grantu udzielonego przez uczelniane laboratorium innowacji – FutureLab PK.
- Jego badania koncentrują się na syntezie nowych soli jodoniowych zdolnych do fotoinicjowania polimeryzacji kationowej przy zastosowaniu światła widzialnego.
Dla aktywnych studentów – stypendia z własnego funduszu PK
Wspólnego prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych, szkoleń, praktyk i stażów dla studentów, plinko a także wspólnego prowadzenia dyplomów inżynierskich. Umowa pieczętuje i pogłębia rozwijającą się już od kilku lat współpracę uczelni, zwłaszcza Katedry Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego PK z GE Medical Systems Polska. Paweł Pławiak, prof. PK pełni funkcję dziekana Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej. Zdobył tytuł magistra inżyniera elektroniki i telekomunikacji na Akademii Górniczo-Hutniczej. Stopień doktora uzyskał również na AGH za rozprawę doktorską pt.
Społeczność Politechniki Krakowskiej wspomina śp. rektora Andrzeja Białkiewicza
Jego potencjał i możliwości wdrożenia będą jednymi z ważniejszych tematów konferencji ICCET – mówi dr inż. Profesor Jan Taler jest profesorem zwyczajnym na Politechnice Krakowskiej. Od 33 lat pełni funkcję dyrektora Katedry Energetyki, obecnie działającej na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki. Doświadczenie edukacyjne profesora Talera obejmuje uzyskanie tytułu magistra na Politechnice Krakowskiej w 1974 r., a następnie doktora w 1977 r.
Za nami I etap konkursu „O Złoty Indeks PK”. Finał 26 lutego
Identyfikację problemów, jakie współcześnie dotyczą obywateli miasta, umożliwiła natomiast ankieta przeprowadzona na grupie badawczej złożonej z mieszkańców – mówi autor pracy. Odbył się etap finałowy Uczelnianej Sesji Kół Naukowych Politechniki Krakowskiej. W ramach Wydziałowych Sesji Kół Naukowych do ostatniego etapu zakwalifikowanych zostało 70 plakatów – 60 studenckich i 10 doktoranckich. Zwycięzców tegorocznej edycji USKN poznaliśmy podczas gali w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia”.
Energetyka jądrowa tematem współpracy Politechniki Krakowskiej i Centrum Badawczego Řež w Czechach
Nieprzypadkowo w naszym filmie wystąpili studenci udzielający się w KU AZS PK. Sportowcy z Politechniki są dobrym przykładem osób, którym nie brakuje pasji, cierpliwego dążenia do sukcesów sportowych, a także umiejętnego godzenia tej sfery życia ze studiami technicznymi. Koszty utworzenia otwartego właśnie Laboratorium Maszyn i Urządzeń Energetycznych to 7,35 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniosło 5,41 mln zł, a pozostałe środki pochodziły z budżetu uczelni i wydziałów PK. Kierownikiem nowej jednostki Politechniki, działającej w ramach Katedry Procesów Cieplnych, Ochrony Powietrza i Utylizacji Odpadów WIŚiE PK, jest dr inż. – Dzięki bogatemu wyposażeniu Laboratorium Maszyn i Urządzeń Energetycznych w przyrządy, które określają zróżnicowane parametry fizyczne i chemiczne materiałów, możliwe będzie szerokie spektrum działalności naukowej i współpracy z przemysłem – mówi dr inż.
Prof. Wojciech Bonenberg Doktorem Honoris Causa Politechniki Krakowskiej
FutureLab PK jest jednostką uczelni, działającą od 2019 r. Politechnika Krakowska w tym roku zorganizowała w Karpaczu aż 30 paneli dyskusyjnych o bogatym wachlarzu tematów. Większość z nich odbędzie się w AI Forum – Strefa Politechniki Krakowskiej. Nowocześnie zaaranżowana strefa PK jest licznie odwiedzana i cieszy się dużym zainteresowaniem gości Forum w Karpaczu.